ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z GROWTH ZONE

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z GROWTH ZONE

Rozpoczął się ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Co roku firma Growth Zone włącza się aktywnie w realizację wydarzeń w ramach tego przedsięwzięcia. W tym roku serdecznie zapraszamy na trzy stacjonarne warsztaty, które odbędą się 12 i 13 listopada.
Udział w warsztatach, organizowanych w ramach ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI jest dla uczestników bezpłatny.
Zapraszamy do rejestracji, za pomocą linków, podanych przy każdym wydarzeniu.
1. LIDER Z KLASĄ – ETYKIETA W BIZNESIE (12 listopada, godz. 9.00 – 15.00, Dom Darmstadt Płock)
Biznes to przede wszystkim relacje. To jakie wrażenie robimy na ludziach, nasze poczuciu pewności siebie i szacunek w relacjach biznesowych przekładają się na jakość naszego biznesu. Chcemy być́ postrzegani jako osoby kompetentne, atrakcyjne, kulturalne i profesjonalne. Znajomość zasad, panujących w biznesie, obycie i odpowiedni poziom kultury, to przepustka do nowych kontaktów, wysokiej jakości relacji biznesowych i ogromnej satysfakcji z pracy. Kiedy stawiamy przed sobą ambitne cele w dynamicznej rzeczywistości, warto sięgnąć do fundamentów budowania kultury biznesu. Realizując wielkie wyzwania nie warto popełniać elementarnych błędów.
Podczas szkolenia dowiesz się: • Jak się̨ przedstawić́, podać́ rękę̨, wizytówkę.• Jak się ubrać do pracy, znając zawodowy Dress Code, psychologię koloru i zasady wywierania pierwszego wrażenia. • Jak się zachować przy stole na biznesowym lunchu i kolacji.• Jak wznieść toast i na czym polega akceptacja win.• Jakich zwrotów używać w rozmowach telefonicznych i w korespondencji internetowej. • Jak wygląda hierarchia biznesowa i na czym polega precedencja. • Jak się zachować w kontaktach zagranicznych.
2. FIRMA PRZYSZŁOŚCI TO FIRMA BEZ STRACHU (12 listopada, godz. 16.00 – 18.00, Dom Darmstadt, Płock)
Rzeczywistość VUCA, w swojej zmienności, złożoności i nieprzewidywalności, wymaga od nas, abyśmy łączyli swoje umiejętności i dzielili się wiedzą. Żaden pojedynczy pracownik nie jest w stanie samodzielnie rozwiązywać złożonych problemów i spełniać oczekiwań coraz bardziej wymagających klientów. Skoro musimy łączyć nasze kompetencje, ważniejsze niż kiedykolwiek staje się to, aby ludzie chcieli dzielić się informacjami, pomysłami i obawami. Żeby mieli odwagę i ochotę zabierać głos w swoich zespołach i w organizacjach.
Żeby to było możliwe, w organizacji potrzebny jest klimat bezpieczeństwa psychicznego. Pozwala on podejmować ryzyko interpersonalne w sytuacjach, które są bardzo ważne dla organizacji, a jednocześnie wymagają od pracownika pokonania wielu wewnętrznych wątpliwości. Jeśli uzna on, że wypowiadając się w danej sprawie, stawia na szali zbyt dużo, będzie wolał milczeć.
W trakcie warsztatów porozmawiamy o tym:
•Dlaczego pracownicy boją się zabierać głos w organizacji?•Jakie sa konsekwencje braku bezpieczeństwa psychicznego dla organizacji.•Jak budować bezpieczne, pod względem psychicznym, środowisko pracy – kulturę otwartości i kulturę feedbacku.•Jaka jest rola lidera w budowaniu bezpieczeństwa psychologicznego pracowników – przykłady działań wspierających budowanie klimatu otwartości.
3. LIDER JUTRA – MĄDRY PRZEWODNIK (13 listopada, godz. 9.00 – 12.00, Dom Darmstadt, Płock)
Liderzy jutra to Przewodnicy. Znają swoje zespoły, organizację, klientów, a przede wszystkim samych siebie. Korzystają z wiedzy psychologicznej i narzędzi coachingowych. Tworzą i prowadzą zespoły w zgodzie z wartościami. Są świetnymi słuchaczami i potrafią myśleć systemowo. Ich autorytet jest naturalną konsekwencją tego, kim są w codziennym życiu swoich ludzi i organizacji. Mają wiedzę, ale przede wszystkim mądrość. Rozwijają siebie i innych członków zespołu, bo wiedzą, ile znaczy rozwój.
W trakcie warsztatów poszerzysz wiedzę i poznasz metody, przydatne w pracy lidera przyszłości.
Tematyka warsztatów: Model STORY BRAND 7 Donalda Millera w odniesieniu do roli Lidera Przyszłości.•Budowanie roli i autorytetu lidera- w oparciu o sprawowaną funkcję, cechy osobowości, wiedzę ekspercką i umiejętność angażowania zespołu. Rola lidera w ujęciu Piramidy Dilts’a•Style przywództwa wg metodologii Daniela Golemana•Elementy mentoringu i coachingowego stylu przywództwa – z wykorzystaniem metody mocnych pytań Merylee Adams.•Narzędzia coachingowe pomocne w pracy lidera: Koło Biznesu, Siatka Celu, Praca z Obawą, Pytania Coachingowe.
Serdecznie zapraszamy